Výsledky krajského kola Logické olympiády

06. 11. 2017     sekce: Úspěchy žáků     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Soutěž je organizována v pěti kategoriích, tři z nich mají kromě nominačního kola ještě kola krajské a celostátní. Z nominačního kola se mezi padesátku nejlepších žáků Olomouckého kraje dostali dva naši žáci z 1. stupně a dva ze stupně druhého. V pátek 3. listopadu tak páťáci Matyáš Bělík a Matěj Skřička v doprovodu osmačky Veroniky Dohnálkové a deváťáka Radima Spilky zasedli v Obecním domě v Prostějově, aby porovnali své logické myšlení s vrstevníky ze všech koutů Olomouckého kraje. Nejlepšího výsledku z nich dosáhl Matyáš Bělík, který se umístil na skvělém osmém místě.

Děkujeme všem soutěžícím za chuť zapojit se do tohoto typu soutěží a rodičům děkujeme za podporu. Kompletní výsledky krajských kol najdete zde, fotogalerii z krajského kola v Prostějově tady.